Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Kulturālas uzvedības priekšnoteikumi un jēdzieni. Attiecību kultūra darba vietā', 1.
  • Eseja 'Kulturālas uzvedības priekšnoteikumi un jēdzieni. Attiecību kultūra darba vietā', 2.
  • Eseja 'Kulturālas uzvedības priekšnoteikumi un jēdzieni. Attiecību kultūra darba vietā', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Uzvedības normas dažādās zemēs un dažādos kultūras reģionos nav vienādas. Mūsdienās jau nākas runāt par uzvedības normām visā pasaulē, jo arī dzīve ir kļuvusi daudz starptautiskāka.
Ikdienā cilvēkam nākas sadzīvot ar savu sabiedrisko stāvokli un rēķināties ar zināmo atbildību, ko tas uzliek. Cilvēku vada vēlme piederēt pie konkrētām aprindām – lai citi šo aprindu pārstāvji uzturētu ar mums kontaktus. Tam, ka cilvēks ir populārs konkrētajās aprindās, tas, ka viņu ciena ir likumsakarīgi (atkarīgs no konkrētā cilvēka personas īpašībām un mākai tās izmantot). Sabiedriskam cilvēkam ir ko dot sabiedrībai un apkārtējiem, viņš uztura kontaktus ar cilvēkiem, kas ir kā prasme, ko ir iespējams attīstīt.
Neraugoties uz to, kādus iesaistītos cilvēkus konkrētās attiecības vai saskarsme skar, ir jāpiemērojas esošajai situācijai un jāmāk tajā pareizi izturēties. Sevi cienošam cilvēkam ir jāprot „labi uzvesties”, kas ir vienlīdz svarīgi gan, lai gūtu panākumus profesionālajā sfērā, gan arī cilvēciskajās attiecībās.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants