• Slēpošanas pārvietošanās veidi – vienlaikus bezsolis un vienlaikus viensolis

     

    Referāts3 Sports

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Slēpošanas pārvietošanās veidi – vienlaikus bezsolis un vienlaikus viensolis', 1.
  • Referāts 'Slēpošanas pārvietošanās veidi – vienlaikus bezsolis un vienlaikus viensolis', 2.
  • Referāts 'Slēpošanas pārvietošanās veidi – vienlaikus bezsolis un vienlaikus viensolis', 3.
  • Referāts 'Slēpošanas pārvietošanās veidi – vienlaikus bezsolis un vienlaikus viensolis', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Slēpošanai ir svarīga nozīme bērnu vispārējā fiziskajā sagatavošanā, diemžēl jau gadus desmit stundas šajā sporta veidā skolās netiek organizētas. Ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem nav vajadzīgā inventāra. To, protams, var iegādāties, bet tas ir dārgs.
Mūsu laika apstākļos, kad sniegs turas labi ja trīs dienas, inventāru nav vērts pirkt. Agrāk bija kārtīgas ziemas, tagad izskatās, kā tādu vairs nebūs. Līdz ar to slēpošana nebūs populārs sporta veids. Un bērni slēpot nemāk. Daži bērni kopā ar vecākiem brīvdienās brauc uz kalnu slēpot.
Bērniem ieteicamas slēpes, kas paredzētas slēpošanai līdzenumā. To garumam jābūt vienādam ar bērna roku, kas pacelta augšā. Savukārt nūjas jāizvēlas tā, lai tās būtu 3–4 cm zemākas par plecu līniju, t.i., līdz padusēm.
Pirms sākt slēpot, vispirms jāveic vingrinājumi, lai iemācītos slēpes pārvaldīt. Piemēram, slēpe jāceļ uz augšu, neatraujot tās pakaļgalu no sniega, un jānoliek atpakaļ, priekšgalu piespiežot pie zemes. Vingrinājumu var darīt ar un bez nūjām. Otrs vingrinājums: jāliek solis pa labi un pa kreisi. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants