Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 1.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 2.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 3.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 4.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 5.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 6.
  • Referāts 'Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors ', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Kruīzu tūrisms ir mūsdienās viena no visstraujāk augošajām tūrisma nozarēm pasaulē. Tūrisma industrijā galveno lomu transporta nodrošināšanā ieņem gaisa satiksme, jo tas ir ātrs pārvietošanās veids. Tomēr ceļošanai pa ūdeni vēl joprojām ir daudz unikālu priekšrocību. Kruīza kuģi piedāvā dažādas atpūtas iespējas visu gadu gājumu cilvēkiem, kā arī nokļūšanu uz pasaules skaistākajām vietām droši un komfortabli. Sniedz iespēju relaksēties un izbaudīt jauku atmosfēru uz kuģa un ekskursijās pa sauszemi.

Kruīzu kuģi kā tūrisma sektors
.
Tūrisma sektors ar katru gadu attīstās arvien straujāk un straujāk un tāpēc ir tikai loģiski, ka attīstās arī kruīzceļojumi. Mūsdienu kruīzu industrija rada servisa un komforta ziņā fantastiskus lainerus, veselus peldošus pieczvaigžņu un sešzvaigžņu kūrortus, kas piedāvā lielu daudzumu visdažādāko pakalpojumu, kādu nav nevienā pasaules viesnīcā. Kruīzu kuģiem ir lieliskas iespējas attīstīties, tieši tādēļ, ka šis tūrisma produkts ir atšķirīgs no citiem. Vienlaicīgi gan kā transporta līdzeklis, gan viesnīca un arī „savdabīgs kūrorts ”. Atskatoties vēsturē, ieviešot gaisa transportu, cilvēki vairs neizmantoja kuģu pakalpojumus, jo tie bija lēnāki nekā aviotransports. Tieši šī iemesla dēļ līnijceļojumu vietā sāka attīstīties kruīzceļojumi.
Kuģošanas tehnoloģiju attīstība 80.-90. gados deva iespēju būvēt arvien lielākus kruīzu kuģus. Visvairāk kuģu bija reģistrēti ASV ostās, nākamo vietu ieņēma Lielbritānija un tad Vācija. Līdz 2000. gadam strauji pieauga kruīzceļojumu pieprasījums tādejādi pastiprinot kuģu būvi un arī ekonomisko attīstību tūrisma sektorā. Lielākie kruīzu tirgi 1996. gadā bija Ziemeļamerikā, Lielbritānijā, Vācija un citās Eiropas valstīs.
Tomēr lai izbaudītu atvaļinājumu uz kruīza kuģiem, bieži vien ir jāizmanto arī aviotransports. Lai attīstītos kruīzu ceļojumi pa eksotiskākām vietām, tādām kā Klusā okeāna salas, Aļaska un Antarktika, ieviesa lidojumus tieši uz šīm vietām.
Pieprasījumu pēc kruīziem nosaka dažādi iemesli: cena, kruīza ilgums, tā galamērķis, kvalitāte un drošums. Kā arī citi svarīgi faktori.

Autora komentārsAtvērt
Atlants