Vērtējums:
Publicēts: 26.02.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Gundega Repše "Ugunszīme"', 1.
  • Konspekts 'Gundega Repše "Ugunszīme"', 2.
  • Konspekts 'Gundega Repše "Ugunszīme"', 3.
Darba fragmentsAizvērt

8. Nosauc 3 Kārļa rakstura īpašības un pamato tās ar piemēriem!(6p.)1p- daļēji pamatota īpašība, 2p.- fakti skaidri, nepārprotami.
1.) Vājš raksturs. Kārlim piemīt liels talants, bet pārāk maza drosme uzdrīkstēties to parādīt. Kārlim grūti pastāvēt pašam par sevi, grūti sevi piespiest rīkoties. Tas spilgti atklājās brīžos, kad iniciators veidot gleznu izstādes bija tieši viņa sieva Dagmāra, nevis pats Kārlis, kaut gan Kārlis to vēlējās tikpat stipri.
2.) Naivs. Kārlis viegli notic tam, ko cilvēki viņam saka. Piemēram, Kārļa gleznu izstādes laikā, kad Olafs viņam, acīs skatoties, meloja, ka vēlas salīgt mieru un nožēlo to, kā izturējies pret Kārli līdz šim, Kārlis uzreiz arī piedeva un uzskatīja, ka Olafs saka taisnību. Sēžot un kopīgi nosvinot izstādes atvēršanu, Kārlis vēl Olafam izteica pateicības un miera vārdus. Bet kad pienāca rīts, viņš avīzē izlasot slikto recenziju par savu izstādi un saprotot, ka raksta autors ir Olafs, saprata cik naivs bijis.
3.) Zems pašvērtējums. Kārlis sevi neatzīst kā īstu mākslinieku. Vienmēr ir pārlieku paškritisks pret sevi un nekad nav īsti apmierināts ar savu veikumu. Kaut patiesībā Kārļa talants bija liels un to novērtēja jebkurš, kuram bija māksliniecisks skatījums uz pasauli, nevis vienīgi padomju ideoloģija. Kārlis pat spēja savu dzīves aicinājumu- gleznošanu, atstāt novārtā, kad sieva Dagmāra tika izsūtīta.

Atlants