Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.08.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Multikulturālo atšķirību teorija', 1.
  • Konspekts 'Multikulturālo atšķirību teorija', 2.
  • Konspekts 'Multikulturālo atšķirību teorija', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Novērtējums
1. Varas distance gan Itālijā, gan Francijā tiek vērtēta vienlīdzīgi, respektīvi, tiek uzskatīts, ka hierarhija ir kā dzīves sastāvdaļa, kas jārespektē un nevienlīdzība starp cilvēkiem tiek vērtēta kā normāla situācija.
2. Arī individuālisma pakāpe abās valstīs ir vienlīdzīga, kas realizējas, kā personas privāto mērķu un viedokļu respektēšana, atbalstīšana, ģimenes un indivīda nozīmīgums.
3. Abās nācijās ir augsta tieksme izvairīties no nenoteiktības un šim aspektam tiek pievērsta liela vērība, un tās trūkums abās valstīs rada papildus stresu un saspringtumu.
4. Ja pirmajos punktos, viedoklis par to, ka Francija ar Itāliju ir samērā vienlīdzīgas, apstiprinājās, tad vīrišķības faktors to pilnībā izmaina. Abām valstīm ir pilnīgi pretēja nostāja par šo tēmu. Ja Francijā svarīga ir dzīves kvalitāte, tad Itālijā konkurence. Līdz ar to, šis punkts izmaina un krasi atšķir šīs teritorijas, jo pilnībā mainās tās uzskats un skatījums uz dzīvi, caur vienkāršā cilvēka acīm.
Multikulturālo atšķirību starp Franciju un Itāliju, uzskatāmi, var iepazīt aplūkojot šo diagrammu, kas attēlo katra indeksa (PDI, IDV, UAI, MAS) procentuālo vērtību. Ja arī reizēm šķiet, ka procentu starpība nav ievērojami liela, tā, tomēr ietver sevī daudzas nianses un aspektus, kas arī šīs valstis padara par unikālām un atšķirīgām, kau arī reizēm tikai sīkumos.

Autora komentārsAtvērt
Atlants