Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Morālais un amorālais jurista darbā', 1.
  • Konspekts 'Morālais un amorālais jurista darbā', 2.
  • Konspekts 'Morālais un amorālais jurista darbā', 3.
  • Konspekts 'Morālais un amorālais jurista darbā', 4.
  • Konspekts 'Morālais un amorālais jurista darbā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Visizteiktākās morāles iezīmes cilvēku savstarpējās attiecībās ir pašaizliedzībai, nesavtīgai rīcībai, kas parasti ir saistīta ar līdzcietību, iejūtību un solidaritāti.
Jurista darbs saistīts ar cilvēku uzticēšanos viens otram, tāpēc no morālā viedokļa skatoties, juristam ir jāievēro morālās ētikas normas.
Kā viena no svarīgākajām morālajām normām ir konfidencialitāte - jurists nedrīkst izpaust to, kas viņam tapis zināms, sniedzot kādu juridisku palīdzību, pat tad, ja viņš ir pārstājis būt klienta padomdevējs un neved tā lietas. Šis pienākums attiecas arī uz jurista palīgiem un personālu. Jebkurai rakstiskai vai mutiskai informācijas apmaiņai starp juristiem, kā arī starp juristu un viņa klientiem, ja tā ir saistīta ar juridiskās palīdzības sniegšanu, jābūt konfidenciālai. Konfidencialitāte nav  tikai informācijas neizpaušana, tā prasa, lai jurists savu profesionālo pienākumu pildīšanas laikā iegūto informāciju neizmantotu ne savās personiskajās interesēs, ne arī pieļautu tās izmantošanu citu personu interesēs.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants