• Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība, tās tiesības un pienākumi: N.Makjavelli, T.Hobss, J.Loks"

     

    Eseja3 Politika, Tiesības

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība,', 1.
  • Eseja 'Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība,', 2.
  • Eseja 'Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība,', 3.
  • Eseja 'Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība,', 4.
  • Eseja 'Politikas teorija. "Nacionālās valsts teorija, suverenitāte, pilsoņu sabiedrība,', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Līdz ar apgaismības attīstīšanos Eiropā, stipri izmainījās arī politiskā doma. Vairāki spēcīgi filozofi, teorētiķi izstrādāja ‘’jaunu teoriju’’, kura gan bieži balstījās uz veco ideju pamatiem. Starp izcilākajiem varam minēt Makjavelli, Hobsu un Loku.
Makjavelli varam uzskatīt par modernās valsts idejas pamatlicēju, kaut arī viņš nebija politiskais teorētiķis. Makjavelli ir Platona idejas kultivētājs, viņš atzīst valdnieku kā filozofisku būtni. Savas idejas viņš apraksta vairākos darbos, no kuriem populārākais ir ‘’Princis’’. galvenā ideja šajā darbā ir attiecības starp valdniekiem un pakļautajiem. Visa pamatā Makjavelli nostāda valsti, kas ir kā īpašs veidojums ar tendenci pakļaut citas valstis. Valsts uzdevums ir pašsaglabāties, veidot sabiedrību, lai nepieļautu pilsoņu pārāk lielu savtīgumu. Tā kā pats Makjavelli darbojies politikas jomā Florencē, tad viņš ļoti labi pārzināja šīs tēmas, viņa darbi pilni ar politiskiem un vēsturiskiem piemēriem. Diemžēl Makjavelli dzīves laikā viņa darbi netika publicēti.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants