Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Darba intervija', 1.
  • Referāts 'Darba intervija', 2.
  • Referāts 'Darba intervija', 3.
  • Referāts 'Darba intervija', 4.
  • Referāts 'Darba intervija', 5.
  • Referāts 'Darba intervija', 6.
Darba fragmentsAizvērt


Darba intervija ir nopietns un izšķirošs pasākums, lai radītu par sevi labu priekšstatu. Katrai intervijai darba meklētājam nopietni jāgatavojas. Intervijas iznākumu bieži vien nosaka pats cilvēks un viņa mērķtiecība.

Situācijas, kad cilvēks piesakās uz dažādiem amatiem vienlaikus, ir sarežģīts un atbildīgs process. Tā ka šobrīd tehnoloģijas attīstās ļoti strauji un CV var nosūtīt ne tikai pa pastu, bet arī pa e-mailu, faksu – būtu lietderīgi saglabāt sīkus aprakstus par darba vietām, darba piedāvājumiem uz kuriem cilvēks ir nosūtījis savu pieteikumu.Lai neradītu negatīvu iespaidu ierodoties uz darba interviju, būtu vēlams iepriekš pierakstīt visus savus sūtītos pieteikumus, CV, lai neveidotos kuriozas situācijas, kad piezvanīs darba devējs. Centieties apsvērt reālu situāciju, kā jūs atbildēsiet, ja pēkšņi zvana darba devējs, lai uzaicinātu uz darba interviju. Ja būsiet labi sagatavojies, tad telefonsaruna būs labs sākums.

Darba devējs ir piezvanījis un norunājis tikšanos. Ir rūpīgi jāizvērtē intervijas iespējamā struktūra. Apsveriet visus jautājumus, kādus varētu saņemt intervijas laikā. Pārdomājiet rūpīgi savu “prezentāciju”. Jāpārdomā savas darba intervijas pamats. Visbiežāk uzdotie jautājumi ir par motivāciju – kāpēc ir izvēlēts šis amats, kāpēc ir vēlēšanās mainīt iepriekšējo darba vietu, kādu atalgojumu vēlētos, kādas ir zināšanas (informētība) par uzņēmumu, uz kura vakancēm kandidējat. Darba intervijās tiek uzdoti arī dažādi personīgas dabas jautājumi, uz kuriem intervējamajam ir tiesības neatbildēt. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants