Vērtējums:
Publicēts: 09.10.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Konspekts 'Latvijas ekonomiskais raksturojums', 1.
  • Konspekts 'Latvijas ekonomiskais raksturojums', 2.
  • Konspekts 'Latvijas ekonomiskais raksturojums', 3.
  • Konspekts 'Latvijas ekonomiskais raksturojums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Jaunākie Latvijas IKP rādītāji parāda, ka Latvijas ekonomika turpina stabilu izaugsmi: š.g. 2.ceturksnī IKP pieauga par 5%, salīdzinot ar aizvadītā gada attiecīgo periodu, izaugsmes tempam nedaudz samazinoties no 1.ceturksnī uzrādītajiem 6.9%.
Danske Bank Baltijas tirgus vecākā analītiķe Violeta Klīviene norāda: „Nozīmīga ietekme bijusi privātā patēriņa pieaugumam, kas sastādīja 7.2%. Savukārt investīcijas 2.ceturksnī pieauga par 20.5%. Tāpat kā citās Baltijas valstīs, lielu daļu no kopējām investīcijām šajā periodā sastādīja ES struktūrfondi. Otrajā gada pusē mēs sagaidām, ka negatīvās tendences ārējos tirgos tomēr atstās zināmu ietekmi uz iekšējo pieprasījumu. Taču ņemot vērā jaunākos datus par norisēm Latvijas ekonomikā, mēs paaugstinām IKP pieauguma prognozi un sagaidām, ka 2012.gadā Latvijas ekonomika pieaugs vidēji par 3.8%. Gaidāms, ka izaugsme turpināsies arī nākamgad, taču nedaudz mērenākā tempā – vidēji par 3.1%.”
Inflācijas līmenis Latvijā turpina samazināties, to ietekmēja arī PVN likmes samazināšana no 22% uz 21%. PVN likmes samazināšana tika panākta, ņemot vērā Latvijas apņemšanos sasniegt tās ambiciozo mērķi ieviest eiro jau 2014.gadā. Inflācija Latvijā samazinās straujāk, nekā mēs gaidījām, tāpēc mēs samazinām 2012.gada vidējo inflācijas prognozi no 2.8% uz 2.4%. Spēcīgā ekonomikas izaugsme pagaidām nav radījusi uzlabojumus darba tirgū. Ņemot vērā gaidāmo izaugsmes tempu samazināšanos, redzamus uzlabojumus darba tirgū šā gada laikā mēs arī nesagaidām. Tekošā konta deficīts saglabāsies kontrolējamā līmenī, taču iekšējā pieprasījuma pieaugums nozīmē negatīvu ietekmi uz tekošā konta stāvokli .

Autora komentārsAtvērt
Atlants