Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.10.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Eseja 'Jurists un sabiedrība', 1.
  • Eseja 'Jurists un sabiedrība', 2.
  • Eseja 'Jurists un sabiedrība', 3.
  • Eseja 'Jurists un sabiedrība', 4.
Darba fragmentsAizvērt

. Dažreiz šķiet, ka žurnālisti nezin pat Kriminālprocesa likumā noteikto nevainības prezumpciju, kas nepārprotami nosaka, ka nevienu nevar atzīt par vainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā un atzīta ar likumīgā spēkā stājušos tiesas spriedumu. Mediji bieži pauž savu subjektīvo nostāju un, kad gala rezultātā tiesas spriedums neatbilst tam, kādam teorētiski no mediju viedokļa tam bija jābūt, par vainīgu tiek uzskatīta tiesu sistēma un tajā strādājošie juristi.
Līdz ar to, sabiedrībā par juristu darbu tiek spriests pakārtoti no plašsaziņas līdzekļos pieejamās informācijas.
Taču, lai arī ko cilvēks nedomātu par juristiem, visa viņa dzīve ir neatraujami saistīta ar jurista veikto darbu. Liela sabiedrības daļa pat neaizdomājas, ka visa viņu dzīve ir tieši pakārtota likuma normām, ko, savukārt, izstrādājuši tieši juristi. Ne velti uz jurista profesiju ir otrs lielākais konkurss pēc medicīnas studijām. Taču katram būtu rūpīgi jāizvērtē šādas profesijas izvēle, jo patiešām labam juristam ir jābūt tādam, kas prot likumu normas ne tikai atrast likumu krājumos, bet tās arī interpretēt un saprast.
Manuprāt, jurista loma un nozīme sabiedrībā ir īpaša. Latvijas attīstībai ir nepieciešami juristi. Sabiedrība attīstās katru dienu ar vien vairāk un tieši tiesības nosaka šo sabiedrības nākotni. Manuprāt, tieši juristi ir tie, kuri interpretējot tiesības, katru dienu noteiks to, kāda būs sabiedrības nākotne.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants