Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Statistiskā metode pētījumā', 1.
  • Konspekts 'Statistiskā metode pētījumā', 2.
  • Konspekts 'Statistiskā metode pētījumā', 3.
  • Konspekts 'Statistiskā metode pētījumā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Absolūtie rādītāji - absolūtos rādītājus iegūst statistiskās novērošanas sākotnējās informācijas apkopošanas galarezultātā. Praksē jebkura statistiskā informācija sākotnēji tiek veidota no absolūtajiem lielumiem, kas raksturo pētāmo parādību un procesu absolūtos izmērus: masu, laukumu, apjomu un izplatību. Tie raksturo pētāmās parādības kopas skaitlisko lielumu un apjomu konkrētās laika robežās un vietā.
Dialektiskā metode - dialektiskā metode statistikā nozīmē, ka parādības un procesi tiek pētīti to savstarpējā sakarībā, kustībā un izmaiņu lielumā, to kopumā tiek nodalītas parādības dažādie tipi un formas, tiek noteiktas pamattendences un likumsakarības. Līdzās tai statistikā plaši izmanto analīzi un sintēzi. Turklāt statistikā analīze nevar notikt, neizmantojot tās konkrētās nozares metodes, pie kuras pētāmā parādība pieder.
Grupēšana - pētāmās kopas vienību mērķtiecīga sadalīšana skaidri iezīmētās grupās, lai, izmantojot statistiskos rādītājus, raksturotu gan katru grupu, gan visu kopu. Tā ir statistiskās grupēšanas metodoloģiskā būtība.
Grupēšanas metode - grupēšanas metode nozīmē veikt šādas darbības:1) grupēšanas pazīmes vai to kombināciju izvēli;2) grupu skaita un grupu intervāla garuma noteikšanu;3) grupu raksturojošo rādītāju atšķiršanu;4) tabulas vai tabulu, kurā rakstāmi grupēšanas galarezultāti, maketa sagatavošanu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants