Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Revīzijas būtība, veidi un to raksturojums', 1.
  • Referāts 'Revīzijas būtība, veidi un to raksturojums', 2.
  • Referāts 'Revīzijas būtība, veidi un to raksturojums', 3.
  • Referāts 'Revīzijas būtība, veidi un to raksturojums', 4.
  • Referāts 'Revīzijas būtība, veidi un to raksturojums', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Jēdziens “revīzija” cēlies no latīņu vārda revisio, kas nozīmē – “no jauna apskatu”, tātad no jauna apskatīt vai pārbaudīt pagātnes faktus.
Revidents ir persona, kas pilnvarota izdarīt revīziju – pārbaudīt kaut kādas iestādes, uzņēmuma vai amatpersonas finansiāli saimniecisko darbību..
Revidentu darbs prasa vispusīgas zināšanas visu veidu uzskaites un pārskatu jautājumos, orientēšanos ekonomikā, tiesību zinībās, saimnieciskajā vadīšanā, datorzinībās, saimnieciskās darbības analīzē, kontroles un revīzijas darba metodēs un tehnikā.
Revīzija pēc savas būtības ir sarežģīts process, tāpēc dažādos uzņēmumos un dažādās situācijās tās var būt atšķirīgas. Visas revīzijas var iedalīt iekšējās un ārējās revīzijās. Ārējās revīzijas veic dažādas valsts institūcijas, privātas revidentu firmas, kā arī individuāli licencēti (zvērināti) revidenti. Iekšējās revīzijas, kas ir iekšējās kontroles sastāvdaļa, veic iekšējais revidents, tas nozīmē, ka kādas uzņēmuma nodaļas (iekšējās kontroles vai citas) darbinieks veic sava uzņēmuma darbības pārbaudi. Bieži vien iekšējās revīzijas galarezultāti var būt pamats ārējai revīzijai.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants