Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 06.06.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Valsts un sabiedrības attiecības', 1.
  • Referāts 'Valsts un sabiedrības attiecības', 2.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  1937. gada 28. janvāra Civillikums    3
1.1.  Civiltiesiska tradīcīja Latvijā pirms 1938.g. 1. janvāra    3
2.  Civillikuma izstrādāšana    3
2.1.  Civillikuma izstrādes paātrināšana K. Ulmaņa diktatūras laikā    4
3.  Civillikuma struktūra un pamatprincipi    6
  Izmantotie informācijas avoti    9
Darba fragmentsAizvērt

Referāta tēma ir „Valsts un sabiedrības attiecības”. Es izvēlējos šo tēmu, jo, manuprāt, tā ir ļoti aktuāla Latvijā un citas valstīs. Sabiedrība ir neatņemama valsts daļa, jo valsts nevar pastāvēt bez sabiedrības- iedzīvotājiem un otrādi, sabiedrība nevar eksistēt bez valsts.
Lai uzrakstītu šo darbu, es pētīju dažādas grāmatas, tādas kā V. Lamentovičs „Mūsdienu valsts”, V. Jakubaņecs „Valsts jēdziens, struktūra, funkcijas un formas”, I. Apine, M. Ašmanis,
D. Bāra u.c. „Ievads politikā”, G. Apals, G. Catlaks, J. Ikstens u.c. „Politikā Latvijā”, G. Catlaks, J. Ikstens „Politika un tiesības” un citas.
Mani darbā uzdevumi bija uzzināt visu par valsti, to definīciju, valsts pastāvēšanas veidus un arī pazīmes. Uzzināt arī vairāk par pašu sabiedrību. Atrast sabiedrības jēdzienu un tas izcelšānu un attīstības gaitu. Sīkāk uzzināt par sabiedrības dalīšānu grupas, kā arī par pilsonisko sabiedrību. Un protams pats galvenais bija uzzināt un saprast par valsts un sabiedrības savstarpējam attiecībam. Uzzināt kā tie abi objekti ietekmē viens otru. Saprast kāda saikne pastāv starp tām un kā tie funkcionē citu labā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants