Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'ASV attīstība pēc Otrā pasaules kara', 1.
  • Konspekts 'ASV attīstība pēc Otrā pasaules kara', 2.
  • Konspekts 'ASV attīstība pēc Otrā pasaules kara', 3.
  • Konspekts 'ASV attīstība pēc Otrā pasaules kara', 4.
  • Konspekts 'ASV attīstība pēc Otrā pasaules kara', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1.Ekonomiskā situācija pēc kara

Salīdzinot ar citām valstīm ASV Otrajā pasaules karā cieta ļoti maz un ekonomiski kļuva spēcīgāka, jo Otrā pasaules kara laikā daudzas antifašistiskās valstis deva ASV monopoliem lielus pasūtījumus. Rezultātā strauji pieauga rūpnieciskās ražošanas apjomi un monopoli guva lielu peļņu. Tātad Otrā pasaules kara laikā ASV notika strauja kapitāla uzkrāšana un attīstījās ražotājspēki.
Pēc kara ASV galvenie konkurenti (Vācija un Japāna) uz laiku bija zaudējušas savu ekonomisko potenciālu, jo kara laikā to valstu ekonomika bija sagrauta. Bet Anglija un Francija bija nokļuvušas ASV finansiālā un ekonomiskā atkarībā, jo kara laikā abas valstis no ASV saņēma ievērojamus kredītus, kurus vajadzēja atdot.

2.Galvenais uzdevums ekonomikā un politikā

Katrā valstī cenšas nostiprināt valstu varenību. ASV par galveno ekonomisko uzdevumu izvirzīja iegūt noteicošo vietu pasaulē ekonomiskajos jautājumos. Lai šo uzdevumu varētu izpildīt ASV prasmīgi izmantoja konkurentu atpalicību.
ASV veic sekojošus pasākumus:
Palielina kapitāla eksportu uz citām valstīm.
Izmantoja visas iespējas, lai iegūt jaunus tirgus Eiropā, Āzijā un Āfrikā. Tādā veidā ASV palielināja monopolu darbības sfēru.
ASV gribēja panākt, lai dolārs kļūtu par noteicošo valūtu pasaulē.

Šis uzdevums ir sekmīgi izpildīts un šobrīd ASV ir visspēcīgākā valsts pasaulē!

Politiskais uzdevums

Pēc Otrā pasaules kara Izveidojas Pasaules sociālistisko valstu sistēma. Šīs sistēmas galvenais uzdevums bija uzcelt sociālismu visā pasaulē. Līdz ar to pēc kara izveidojās divas atšķirīgas politiskās un ekonomiskās sistēmas (Sociālisma un kapitālisma). Sociālisma sistēmas vadītājs ir PSRS, bet kapitālisma sistēmas priekšgalā ir ASV. Abas šīs sistēmas cīnījās par ekonomisko un politisko ietekmi pasaulē, tāpēc ASV par savu galveno politisko uzdevumu uzskatīja nepieļaut sociālisma tālāku izplatīšanos pasaulē un glābt kapitālismu no komunisma briesmām.
Arī šis uzdevums ir sekmīgi izpildīts, jo sociālisma valstu sistēma ir sagrauta un tāda valsts kā PSRS ir likvidēta!…

Autora komentārsAtvērt
Atlants