Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.01.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Konflikti', 1.
  • Referāts 'Konflikti', 2.
  • Referāts 'Konflikti', 3.
  • Referāts 'Konflikti', 4.
  • Referāts 'Konflikti', 5.
  • Referāts 'Konflikti', 6.
  • Referāts 'Konflikti', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Katrs noteikti ir bijis iesaistīts vai vismaz vērojis situāciju, ka kādu iemeslu dēļ mājās, darbā, uz ielas vai citur – jebkurā vietā, kur ir cilvēki, rodas konflikti. Tā dalībnieki izsaka cits citam pārmetumus, cenšas novelt vainu vai atrast vainīgos, kuru dēļ nav izdevies vai kaut kas iekavēts, izraisījušās nesaskaņas u.tml. Tā ir normāla un izplatīta parādība. Mēdz gadīties, ka darbā konflikts beidzas ar atlūguma nomešanu uz vadītāja galda - darbinieku neapmierina firmā valdošā gaisotne, darbabiedru savstarpējās attiecības.
Konflikti un stresi cilvēka dzīvē sastopami vienmēr. Konfliktu iemesli ir dažādi, taču tiem ir arī kopējas īpašības – izjaukt pastāvošo kārtību, izvirzīt jaunas savstarpējo attiecību normas un pieprasīt to atzīšanu. Konflikti
Konflikts (lat. conflictus — sadursme) — attiecīgajā laikā un telpā pretrunīgu tendenču vai interešu sadursme, kad nepieciešama individuālo, grupveida vai institucionāla atrisināšana. Neraugoties uz to, ka konflikts ir neizbēgama un normāla sazināšanās forma (ņemot vērā, ka primārā savstarpējā mijiedarbība paredz indivīdu interešu atšķirību). Mūsdienu sabiedrība ir izveidojusi formālās (likumdošanas) un neformālās normas, lai ierobežotu vardarbību konflikta situācijā. Sakarā ar to, ka izvairīties no konflikta nav iespējams, jau no bērnības jāmācās produktīvi (nevardarbīgi) risināt konfliktus. Katra konflikta produktīva atrisināšana attīsta arī indivīda pašregulācijas un sociālās spējas.…

Atlants