Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Konstitucionālisms', 1.
  • Eseja 'Konstitucionālisms', 2.
  • Eseja 'Konstitucionālisms', 3.
  • Eseja 'Konstitucionālisms', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Lai precīzāk un labāk spētu izskaidrot. Kas tad īsti ir valstij tik svarīgā konstitūcija, raksta autore izvēlējusies šādus T. Paines vārdus:
“Valdība bez Konstitūcijas ir tas pats, kas vara bez taisnīguma.1”
Šajā vienā teicienā ir iekļautas 3 galvenie koncepti, drošas, veiksmīgas un taisnīgas valsts priekšnoteikumam. Tātad, jebkurai valstij būtu jābūt ar savu konstitūciju, kas sargā tās iedzīvotājus, regulē valstī notiekošos procesus, varu, kurai jābūt jebkurā valstī un, galvenais, taisnīgumu, kas jāpanāk visā Pasaulē, savukārt to mēs varam saistīt ar tiesu sistēmām.
Šajā rakstā autore sniegs ieskatu tajā, kas tad ir konstitūcija, kādi ir tās veidi un funkcijas, kas ir vara, kā arī to, kādas ir tiesu sistēmas, galvenokārt balstoties uz A. Heywood darbu:” Majoritarian Versus Consensual Democracy2 .”
Atslēgas vārdi: konstitūcija, likumi, vara, tiesa

Teorija
Kas ir konstitūcija? Katrs politikas zinātnes pētnieks vai analītiķis nosauks atšķirīgi noformulētas definīcijas, dažs uzsvērs tikai to, ka „iedalās rakstītas un nerakstītas konstitūcijas3”, tomēr rakstā „Majoritarian Versus Consensual Democracy” tā autors lasītājiem piedāvā sīkāku definīciju par to, kas tad īsti ir konstitūcija. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants