Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Baltijas jūras un Rīgas līča krasta abrāzija', 1.
  • Konspekts 'Baltijas jūras un Rīgas līča krasta abrāzija', 2.
  • Konspekts 'Baltijas jūras un Rīgas līča krasta abrāzija', 3.
Darba fragmentsAizvērt

1. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrasti uzskata par Latvijas lielāko bagātību – unikālās dabas daudzveidības dēļ – maz pārveidoti meži, pļavas, purvi. Piekrastē ir ļoti jūtīgas un dinamiskas ekosistēmas, kas stiepjas gar jūru un ir pakļautas intensīvai gan dabisko, gan antropogēno faktoru ietekmei.
Braukājot gar piekrasti, jūras krasta ģeoloģisko procesu monitoringa ietvaros, un redzot krasta daudzveidību un arī problēmas, ko vairākumu gadījumu radījis pats cilvēks, radās interese uzzināt kādi dabiskie un antropogēnie faktori ietekmē krasta joslu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

2. Darba mērķis bija noskaidrot dabiskos un antropogēnos faktorus piekrastes īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un to ietekmi uz krasta joslu, un lai to sasniegtu kā darba uzdevumus izvirzīju: izvērtēt jūras krasta stāvokli;”raksturot piekrastes aizsardzību Latvijā; raksturot īpaši aizsargājamās dabas teritorijas piekrastē; apzināt dabiskos un antropogēnos faktorus, kas varētu ietekmēt krasta joslu; izvērtēt dabisko un antropogēno faktoru ietekmi uz krasta joslu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.…

Atlants