Vērtējums:
Publicēts: 06.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 1.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 2.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 3.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 4.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 5.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 6.
  • Konspekts 'Ergonomika ķirurģijā', 7.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    1
2.  Darba vide    1
3.  Darba vieta    2
4.  Darba vietas tehniskais nodrošinājums    3
5.  Citi faktori    3
6.  Biežākās veselības problēmas ķirurga darbā    4
Darba fragmentsAizvērt

6. Biežākās veselības problēmas ķirurga darbā.
Visbiežākās komplikācijas, ko novēro ķirurga darbā ir kakla un muguras sāpes tad seko sāpes rokās un kājās – 81% respondentu. 15% ir novērots karpālā kanāla sindroms un epikondilīts – tas pārsniedz 3reizes kā populācijā. Ķirurgiem biežāk kā citiem medicīnas darbiniekiem ir novērots īkšķa artrīts, kā arī citu mazo locītavu artrīts. Ilgstošas stāvēšanas dēļ tiek novērots, ka ķirurgiem rodas varikozas vēnas. Jāatceras, ka rodas arī ādas problēmas, jo pirms katras operācijas rokas ir jādezinficē ar antibakteriālajiem šķīdumiem, kas neapšaubāmi bojā roku ādu.
Apmēram 80% ķirurgiem sāpes ir regulāri operācijas vai pēc operācijas laikā. Interesanti, lai arī galdu augstums ir maināms, vislielākais iemesls sāpēm tiek minēts nepiemērots ķirurga galda augstums.
43% no aptaujātajiem ķirurgiem sāpju dēļ ir ņēmuši slimības labu. Bet tikai 27% ir veikuši kādus vingrinājumus lai uzlabotu situāciju.
Lai uzlabotu ķirurgu veselību, tad vispirms pašiem ķirurgiem vajadzētu veikt nepieciešamās darbības, lai uzlabotu savu veselību. Un, protams, vajag labiekārtot operāciju zāles, lai tās atbilstu visiem standartiem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants