Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Persona, personība', 1.
  • Konspekts 'Persona, personība', 2.
  • Konspekts 'Persona, personība', 3.
  • Konspekts 'Persona, personība', 4.
Darba fragmentsAizvērt

1. Persona – katrs cilvēks, kas veic dažādas sociālas lomas savā dzīvē. Sociālas lomas ir noteikts priekšstatu kopums, kas nosaka kā jāizturas noteiktā sabiedrībā. Persona ietekmē ārēju pielāgotību sabiedrības prasītajām normām. Tā kā sabiedrības ir dažāda cilvēkam vienlaicīgi nākas spēlēt dažādas lomas. Personai savas lomas jāmaina, lai spētu pielāgoties sabiedrībai, lai neradītu nesaskaņas.
Personība – katrs cilvēks ar saviem uzskatiem, spēju attīstīties, spēju izdarīt secinājumus un vispārinājumus. Augstākā sevis apzināšanās un sevis veidošana. Personību var raksturot kā tapšanu. Personība vairāk nozīmē cilvēka iekšējo attīstību un veidošanos, tā galvenokārt balstās uz cilvēka iekšējo pasauli.
Galvenās atšķirības starp personu un personību ir tas, ka persona vairāk saistīta ar cilvēka ārējo pasauli, bet personība – uz iekšējo pasauli. Personas galvenais ir pildīt jau gatavas sociālās lomas, kurām jau ir noteikti savi standarti, prasības un normas, taču personībai vairāk atbilst savs radošums, savas prasības, normas un pašattīstība. Manuprāt, lielākā atšķirība ir tā, ka no personas mēs zinām, ko varam sagaidīt, jo tā pilda savas noteiktās sabiedrības prasības (sociālās lomas), kas būtu personai jāievēro un jāpilda, taču no personības neko nevar zināt, jo tā ir pašu izveidota, radoša rīcība.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants