Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.01.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kvalitatīvo pētījumu metodes: līdzdalības novērojums', 1.
  • Konspekts 'Kvalitatīvo pētījumu metodes: līdzdalības novērojums', 2.
  • Konspekts 'Kvalitatīvo pētījumu metodes: līdzdalības novērojums', 3.
  • Konspekts 'Kvalitatīvo pētījumu metodes: līdzdalības novērojums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

“Lauka izpēte” (Field Research) ir pētījuma metode, kas ietver tiešu novērojumu. Tā ir kvalitatīvā pētījuma metode, taču ir izņēmumi, kad to var pielietot kvantitatīvi. Pastāv vairāki varianti, kā šo novērojumu var veikt – vairākas novērotāja lomas. Piemēram, novērotājs var sevi neidentificēt kā pētnieku, bet gan kā vienu no novērojamās grupas biedriem.
Dažāda veida novērojumi

Lauka novērojums jeb arī dalībnieku novērojums veic savu pētījumu tieši notikumu vietā. Raimonds Golds ir aprakstījis četras dažādas lomas pozīcijas, kādās var atrasties pētnieks veicot novērojumu:
1)pilnīgs dalībnieks var būt pilnvērtīgs, pilnībā iesaistīts dalībnieks tajā laukā, ko viņš tai pašā laikā arī pēta. Šajā gadījumā pārējie dalībnieki viņā saredz vienīgi vienu no savējiem, nevis pētnieku. Arī, ja pats pētnieks nav šīs grupas dalībnieks, viņš var par tādu kļūt pielāgojoties, iemācoties atbilstoši uzvesties. Tomēr šeit ir jārunā arī par ētisko aspektu un šeit daudzu sociālo pētnieku domas dalās. Vai ir pareizi šiem grupas dalībniekiem ļaut uzticēties šiem pētniekiem kā vieniem no savējiem, tā kā viņi neuzticētos pētniekam.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants