Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Spriedumi', 1.
  • Konspekts 'Spriedumi', 2.
  • Konspekts 'Spriedumi', 3.
  • Konspekts 'Spriedumi', 4.
  • Konspekts 'Spriedumi', 5.
  • Konspekts 'Spriedumi', 6.
Darba fragmentsAizvērt

9. Ekvivalences spriedumi un to patiesuma nosacījumi
Piemērs: „Mareks ir mans brālis”, tad arī es esmu viņa māsa un mēs esam brālis un māsa.
10. Loģikas likumsakarības spriedumu veidošanā, manuprāt, ir lietderīga visos gadījumos, jo visiem ir jāsaglabā viens noteikts saturs, divi nesavienojami spriedumi vienlaikus nevar būt patiesi, Katrai patiesai domai jābūt ar pietiekamu pamatu.
11. Uzskatu, ka ir arī situācijas dzīvē, ka loģiskie spriedumi nav izmantojami. Vislabāk tas pierādās, kad es runāju par kādu svešu, nepazīstamu cilvēku, es nevaru izteikt spriedumus, par to ko nepazīstu. Lai to atrisinātu es ar cilvēkiem iepazīstos.
Arī lietas kuras neesmu redzējusi vai arī vietās, kurās neesmu bijusi, es nevaru pielietot loģiskos spriedumus, jo es nevaru izteikt spriedumu par to ko neesmu redzējusi. Vislabāk ir lietas vai vietas apskatīt un tad izteikties.
Uzskatu, ka rakstot eseju esmu tikai ieguvusi, jo pirms tam par spriedumiem domāju, ka tie ir vienkārši teikumi, nebūtu iedomājusies, ka tie iedalās un nozīmē daudz vairāk. Bez spriedumiem nemaz mēs nevaram iztikt, jo tie satur mūsu dzīvi ikdienā. Kā jau minēju, arī pati tos bieži pielietoju.

Autora komentārsAtvērt
Atlants