Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.04.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Galda kultūra', 1.
  • Referāts 'Galda kultūra', 2.
  • Referāts 'Galda kultūra', 3.
  • Referāts 'Galda kultūra', 4.
  • Referāts 'Galda kultūra', 5.
  • Referāts 'Galda kultūra', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Lai apgūtu galda kultūras iemaņas, jāzina, kā klāt galdu un kā uzliktie trauki un rīki jālieto.
Pie pareizi klāta galda bērni pamazām pierod pareizi lietot galda rīkus. Lai bērniem labāk patiktu to mācīties, galda klāšanu var organizēt kā sacensību: kurš pirmais iemācīsies saklāt galdu, pareizi lietot dakšiņu un nazi, karoti. Pareizi saklāt galdu jāprot arī vīriešu kārtas ģimenes locekļiem. Tā kā bērni ātri piesavinās visas iemaņas, pieaugušajiem audzināšanas nolūkā pašiem sevi vairāk jākontrolē - kā ēd zupu, tur rīkus, dzer no krūzītes, maisa cukuru utt.
Lielākā daļa ģimeņu ēdienreizēs uzturas virtuvē. Lai gan virtuves bieži vien ir ļoti mazas, tomēr, labi pārdomājot, katram ģimenes loceklim var atrast vietu pie galda, skapīša vai paceltas plates.
Virtuves galdu parasti pārklāj ar vaskadrānas galdautu vai salvetēm. Vaskadrānai ir tā priekšrocība, ka no tās var notīrīt katru traipu, bet, no audzināšanas viedokļa, pieradina pie apziņas, ka traips nav nekasslikts, jo to viegli notīrīt.
Labāk izskatās un omulīgāka ir ēšana, ja zem katras personas traukiem paliek nelielu salvetīti vai no dvieļu auduma pašūtu nelielu paklājiņu. Uz šī galdautiņa liek traukus un galda rīkus. Paēdis katrs novāc savus traukus un salvetīti saloka nākamajai ēdienreizei.

Autora komentārsAtvērt
Atlants