Vērtējums:
Publicēts: 10.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Lielais mēris jeb melnā nāve', 1.
  • Eseja 'Lielais mēris jeb melnā nāve', 2.
  • Eseja 'Lielais mēris jeb melnā nāve', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Viduslaikus, manuprāt, varētu pat dēvēt par „Tumšajiem laikiem”. Man mācoties par viduslaikiem neizdodas tajos saskatīt kaut ko izteikti labu, jo tajos dominē sliktais. Viduslaikos cilvēkiem bija ļoti grūta un skumja dzīve. Notika daudzi gari un postoši kari. Tie vēlāk atspoguļojās uz cilvēku dzīves apstākļiem un pasliktināja cerības uz to uzlabošanos. Bet tomēr lielāko ļaunumu nodarīja lielais mēris, kas sev paņēma ļoti daudz dzīvības.
Runājot, par lielo mēri jeb melno nāvi (pandēmija) tā bija viznīcinošākā slimība (1347.-1350.g.). Viduslaikos vairākas slimības ar līdzīgiem simptomiem mēdza uzskatīt par vienu un to pašu slimību, tāpēc pastāv uzskats, ka melnā nāve patiesībā bijušas vairākas slimības. Manuprat, tas tiešam ta varētu būt, jo medicīna tajos laikos nebija augsta līmenī attīstīta un patāvējā arī vairaki pandēmijas paveidi.
Melnā nāves izcelšanās vieta nav skaidri zināma, visticamāk tā esot sākusies centrālajā Āzijā vai tālajos austrumos no kurienes slimība pa ta saukto Zīda ceļu izplatījas tālāk.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants