Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Komunikācijas teoriju tradīcijas un to ietekme uz pētniecības metodēm un teorēti', 1.
  • Referāts 'Komunikācijas teoriju tradīcijas un to ietekme uz pētniecības metodēm un teorēti', 2.
  • Referāts 'Komunikācijas teoriju tradīcijas un to ietekme uz pētniecības metodēm un teorēti', 3.
  • Referāts 'Komunikācijas teoriju tradīcijas un to ietekme uz pētniecības metodēm un teorēti', 4.
  • Referāts 'Komunikācijas teoriju tradīcijas un to ietekme uz pētniecības metodēm un teorēti', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Šīm tradīcijām ir daudz kopīgu iezīmju. Par kopējo to mērķi kalpo komunikācija kā sociālās realitātes radīšana un uzturēšana. Tās visas atzīst to, ka cilvēku komunicēšanas process ir radies no cilvēku nepieciešamības pēc savstarpējās saskarsmes. Komunikācija tiek pamatota ar vajadzību cilvēcei uzturēt savas sociālās un kultūras attiecības, līdz ar to pētnieki aplūko komunikāciju procesus kā cilvēku savstarpējās mijiedarbības rezultātu.
Atšķirības starp pieejām ir rodamas komunikācijas centrālā objekta vai vides aprakstā. Galvenais pētīšanas objekts parasti ir cilvēks – individualitāte. Atsevišķu tradīciju pamatā cilvēki tiek pētīti grupas vai objekta uzvedības kontekstā. Jāpiebilst, ka ir rodamas arī citādas pamatnostādnes.
Apskatot tekstu Men and Masculanities secinu, ka tas, manuprāt, varētu būt vairāk piederīgs sociālpsiholoģiskajai teoriju tradīcijai. Šeit saskatāmas sociālās vides nosacītās cilvēka rīcības un uzvedības likumsakarības, kā arī sociālo grupu psiholoģiskās īpatnības. Šajā materiālā redzama indivīdu uzvedība un darbību radītais efekts. Skaidri izkristalizējās attieksme pret lietām un parādībām. Kā arī attēlots izziņas process, kurš mijiedarbojas ar reālo darbību.
Tekstā A system for image-text relations in new (and old) media. Visual Communication aprakstītas semiotiskās teoriju tradīcijas iezīmes. Te aprakstīta attēlu un teksta kopsakarība.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants