Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.03.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 1.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 2.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 3.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 4.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 5.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 6.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 7.
  • Konspekts 'Basketbola psiholoģiskais raksturojums', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Basketbols ir komandu spēle, kurā sacenšas divas komandas, katrā - 10-12 spēlētāji, no kuriem spēlē vienlaicīgi piedalās pieci. Oficiālās spēlēs laukumam jābūt 28m garam un 15m platam. Parasti spēles notiek slēgtās telpās. Spēles ilgums ir 2x20 minūtes.
Optimālās iespējas sasniegt augstus rezultātus basketbolā ir vecumā no 21-26 gadiem vīriešiem un 19-25 sievietēm. Šos sasniegumus saglabāt iespējams diezgan ilgu laiku un tas ir atkarīgs lielā mērā no pozīcijas laukumā, kurā spēlē šis basketbolists. Centra spēlētājiem iespējams ilgāk noturēt sportisko miestarību. Piemēram, Roberts Perišs NBA nospēlēja 21 sezonu un beidza aktīvās sporta gaitas 43 gadu vecumā. Apmēram līdz 35 gadu vecumam iespējams noturēt ļoti labu sportisko formu.
Basketbols ir salīdzinoši lēts sporta veids, jo ir nepieciešami tikai divi grozi un bumba, tāpēc ar šo sporta veidu var nodarboties gandrīz katrs, kurš to vēlas.
Par basketbolu tiek rakstīts daudzos speciālos žurnālos (galvenokārt tiek izdoti ASV) un populārākie no tiem ir - College Basketball, Hoop, Slam, Peterson’s Pro, Basketball Digest. Daudz vērtīgas informācijas var iegūt no Interneta, kur iformāciju var meklēt pēc šādām adresēm - www.nba.com; www.fiba.com; www.coachesedge.com; un pierakstīties basketbola ziņu grupā rec.sport.basketball.pro
Basketbols ir komandas spēle, kuras laikā notiek savstarpēja sadarbība starp spēlētājiem. Spēles rezultāts ir atkarīgs ne tikai no katra spēlētāja meistarības, bet arī no anticipācijas spējām, pielāgojot savu darbību partnera darbībai. Tāpēc ne vienmēr pieci individuāli spēcīgākie basketbolisti veido arī stiprāko komandu. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants