Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Tehnisko mērījumu mērinstrumenti', 1.
  • Konspekts 'Tehnisko mērījumu mērinstrumenti', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Indikātora statnis – Paredzēts mērpulksteņa tipa mērinstrumentiem, tos uzstādot uz darbgaldiem vai aparātiem, lai varētu veikt nepieciešamos mērijumus. To iespējams nostiprināt uz slīpām un vertikālām metāla virsmām, kā arī cilindriskām virsmām. Iemontētais patstāvīgais magnēts var pārvietoties divos galējos stāvokļos. Lejā magnētiskās līnijas iet caur detaļu kur tās ir nostiprinātas. Magnētiskās līnijas ir noslēgtas. Augšā magnētiskās līnijas ir atslēgtas un statni var pārvietot. Augstums līdz 200 mm.

Indikātora iekšmērs (urbuma mērītājs) – Ar šādu mēraparātu var noteikt urbuma formas, izmērus un kļūdas. Sānspiedienu pārveido vertikālā spiedienā. Ar šo mērierīci galvenokārt veic salīdzināšanu – ovālismu, koniskumu. Ja nepieciešams veikt precīzu mērījumu, tad iekšmērs jāiestāda nominālā mērā. Lai palielinātu mērapjomu, izmanto mēruzgaļus. Urbuma mērītājus parasti izmanto komplektā ar vairākiem mēruzgaļiem.

Indikators dziļummērs – Pēc konstrukcijas līdzīgs mikrometriskajam dziļummēram, bet mikrometriskā daļa tiek aizvietota ar mērpulksteni.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants