Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.02.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 1.
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 2.
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 3.
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 4.
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 5.
  • Konspekts 'Kas veicina baptisma izplatīšanos Latvijā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

10. kopā sanākšana arī ir viens no aspektiem „nākšanai” pie baptisma kārtības.
„bez draudzes nav pestīšanas? – nē, bez pestīšanas nav draudzes!”. Biedrība ir cietoksnis pret pasaules ļaunumu „elles vārtiem nebūs uzvarēt”. Arī baptistu draudzes pamats ir – „priecājies iekš tā kunga vienmēr, es saku atkal – priecājies! (apustulis Pāvils)”, tātad ar draudzi tiek saprasts kas pozitīvs, nevis kā pienākuma nasta.
„Katra vietējā baptistu draudze ir vispārējās (universālās) kristīgās draudzes sastāvdaļa, daļa no Kristus miesas (apustulis Pāvils)”, draudze padota Kristum, tā ir neatkarīga no citām draudzēm. Kurš gan ticīgs cilvēks nevēlētos būt daļa no Kristus miesas?

Secinot, varētu teikt, ka baptisma izplatīšanos Latvijas teritorijā sekmēja daudzi faktori, kā pašu Latvijas iedzīvotāju zinātkāre, izglītības situācijas uzlabošanās, baptisma savdabība, tā nostāja dažādos jautājumos, kā, piemēram, neatkarība no valsts institūcijām, liela loma bija arī konkrētiem cilvēkiem, piemēram, A. Hamburgeram, arī kopā sanākšana, Bībeles studēšana palīdzēja atrast atbildes uz daudziem garīgiem jautājumiem. Būtībā Latvijā norisa ilgs un sarežģīts ceļš pretī baptisma atziņām, baptisma kā konfesijas atdzīšanas.

Autora komentārsAtvērt
Atlants