Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Fotoportrets', 1.
  • Referāts 'Fotoportrets', 2.
  • Referāts 'Fotoportrets', 3.
  • Referāts 'Fotoportrets', 4.
  • Referāts 'Fotoportrets', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Pirmā vai viena no pirmajām fotogrāfijām, ko cilvēks iemūžina, sākot fotogrāfa gaitas, neapšaubāmi ir portrets. Šis žanrs ir vispieejamākais un visizteiksmīgākais - jebkurā mājas albumā var atrast daudzas portretu fotogrāfijas. Taču portrets joprojām ir un paliek sarežģītākais un prasīgākais starp citiem žanriem. Patiesi labas portreta fotogrāfijas ir retums.
Kas tad ir portrets fotogrāfijā? Tas ir cilvēks, viņa raksturs, dzīve. Vissvarīgākais ir parādīt cilvēka būtību. Tādēļ fotogrāfam jāveido noteikta, katram portretam atbilstoša noskaņa, lai, skatoties gatavu fotogrāfiju, būtu skaidrs, kas ir šis cilvēks un kā viņš jūtas - jāizmanto visi pieejamie kompozīcijas, kadrējuma, krāsu un apgaismojuma likumi. Novārtā nedrīkst atstāt arī fotografējamā emocijas, kas ir būtisks elements kopējās noskaņas veidošanā.
Viens no veiksmīgas portreta fotogrāfijas pamatlikumiem ir kadra kompozīcija. Ja tā ir neveiksmīga, ļoti viegli var sabojāt labu ideju. Tādēļ, pirms nopietni ķerties klāt portretam, vajadzētu izpētīt vispārējo kompozīcijas tehniku.
Tā kā cilvēka acs labāk uztver sakārtotību un vienkāršību, attēlu vajadzētu veidot bez liekām detaļām, kas novērstu uzmanību no paša portreta. Fotogrāfam īpaši uzmanīgi jāizvērtē, ko viņš vēlas iekļaut kadrā. Reizēm pietiek nedaudz pagriezt kameru vai pašam pavirzīties sāņus, lai kadrs atbrīvotos no liekajām detaļām.…

Atlants