Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.02.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Tiesību socioloģijas būtība un nozīme', 1.
  • Eseja 'Tiesību socioloģijas būtība un nozīme', 2.
  • Eseja 'Tiesību socioloģijas būtība un nozīme', 3.
  • Eseja 'Tiesību socioloģijas būtība un nozīme', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Tiesību socioloģijas jēdziens.

Tiesību socioloģijas jēdziens būtībā sastāv no diviem atsevišķiem jēdzieniem, proti, tiesības un socioloģija. Jumavas svešvārdu vārdnīca sniedz sekojošas definīcijas:
„Socioloģija - zinātne par sabiedrības un tās veidojumu funkcionēšanu, attīstību, sociālajām problēmām.”
Tiesības mēs izprotam kā normatīvo aktu kopums, kuru izpildi garantē valsts. Turpretī savienojot šos abus pilnīgi atsevišķos jēdzienus mēs nonākam, ka tiesību socioloģija ir sociāla zinātne par tiesību (normatīvās un institucionālās sistēmas un to elementu) funkcionēšanas likumsakarībām sabiedrībā. Tā kā socioloģija jau pati par sevi ietver zinātni par sabiedrību un tiesības ietver visus normatīvos aktus, kam piemīt kāds spēks.
Protams, ka tas ir tikai viens no daudzajiem šī jēdziena skaidrojumiem, kā jau jebkuru jēdzienu, nevar izskaidrot viennozīmīgi un tikai ar vienu pilnīgu definīciju. Tā kā no definīcijas izzinājām, ka tiesību socioloģija ir tāda pati zinātne, kā citas, tad ir jāsaprot, ka tiesību socioloģijai, tāpat kā citām zinātnēm izdala atsevišķus elementus, kuru kopums veido vienotu sistēmu, kas ir ietverta tiesību socioloģijas zinātnē. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants