Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.08.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Konspekts 'Tiesību teorijas un nozaru tiesību mijiedarbība', 1.
  • Konspekts 'Tiesību teorijas un nozaru tiesību mijiedarbība', 2.
  • Konspekts 'Tiesību teorijas un nozaru tiesību mijiedarbība', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Varu secināt, ka tiesību teorijai kā studiju kursam ir svarīga loma, jo apgūstot šo kursu studenti gūst sekojošas prasmes un iemaņas: studenti spēj izvērtēt ar tiesībām saistītus procesus dažādas nozarēs; analizēt un izmantot dažādus tiesību avotus dažādās konfliktsituācijās, kā arī izvēlēties atbilstošāko risinājumu; patstāvīgi un radoši analizēt dažādus ar tiesībām saistītus jautājumus; izmantot zināšanas par tiesību teoriju argumentējot savu viedokli risinot tiesību problēmu jautājumus; diskutēt par tiesību nozares aktualitātēm, sadarboties ar studentiem piedaloties debatē par aktuālu tiesību jautājumu.
3. Tiesību teorijas saistība ar valsts teoriju un tiesību vēsturi?
Tiesību zinātne pēc izziņas priekšmeta iedalās četrās sastāvdaļās, un viena no tām - vispārteorētiskā (tiesību teorija, valsts tiesības un tiesību vēsture).
Tiesību teorijas saistība ar valsts teoriju - vispārējā valsts teorija apraksta teorētiski valstiskos aspektus, kas raksturīgi visām valstiski organizētām sabiedrībām. Zināšanas par valstiski teorētiskam parādībām un procesiem tiek ņemtas no citu juridisko zinātņu empīriskām un teorētiskām zināšanām. Piemēram: valsts cilvēkiem asociējas ar tās institūcijām, ierēdņiem, valsts simboliem, bet katru šo valsts izpausmi regulē Konstitucionālās tiesības, Satversme. Ierēdņu darbību – Administratīvās tiesības, Civildienesta likums.

Autora komentārsAtvērt
Atlants