Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Manas personības psihes virzība', 1.
  • Konspekts 'Manas personības psihes virzība', 2.
  • Konspekts 'Manas personības psihes virzība', 3.
  • Konspekts 'Manas personības psihes virzība', 4.
  • Konspekts 'Manas personības psihes virzība', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Ekstravertajam psiholoģiskajam tipam raksturīga vēršanās uz ārpasauli, kas ir būtiska viņa uztveres nepieciešamība. Šī tipa pārstāvji bieži vien ir personas, kas tendētas uz sociālo dzīvi un spontānu savstarpējo attiecību veidošanu, to pamatā esot interesei par konkrēto objektu. Šie cilvēki viegli kontaktējas, dibina jaunus un pārrauj vecos kontaktus un attiecības. Tiem raksturīga atklātība, dabiska komunikabilitāte, plaša žestikulācija un oratora spējas, dzīvespriecīgs un optimistisks skatījums uz dzīvi. Viņi ir sirsnīgi, karstasinīgi, taču ne atriebīgi.
Turpretī intravertā psiholoģiskā tipa pārstāvjiem raksturīgas ekstravertajam tipam pretējas īpašības. Šī tipa pārstāvji ir vērti uz savu iekšējo pasauli, ir noslēgti un nesabiedriski, tendēti uz savām un apkārtējo subjektīvajām sajūtām, attiecību veidošanu un to kvalitāti. Viņi piesardzīgi dibina jaunus kontaktus un atklājas svešiem cilvēkiem, raksturīgs intravertā tipa pārstāvju ieradums ir kontaktu „uzturēšana”. Attiecībās tiem raksturīgs vēsums, pesimistiska attieksme un atriebīgas, ļaunatminīgas tieksmes.1
Pašrocīgā ceļā pildot dažāda veida pieejamos testus nonācu pie pat šokējošiem secinājumiem, jo tie ļoti precīzi mani raksturo. Pirmkārt, jau esmu izteikts sangviniķis ar visām tam piederošajām pozitīvajām un negatīvajām īpašībām.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants