Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Netiešā mērīšana', 1.
  • Paraugs 'Netiešā mērīšana', 2.
  • Paraugs 'Netiešā mērīšana', 3.
  • Paraugs 'Netiešā mērīšana', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi un darba analīze:
Pēc relatīvo kļūdu saskaitīšanas metodes, tika noteikts, ka vislielāko ietekmi uz rezultātu rada diametra kļūda, jo diametrs materiāla blīvuma izteiksmē pēc absolūtās vērtības ir celts otrajā pakāpē. Masas un garuma kļūdas ietekme ir līdzvērtīga.
Tās varētu būt tiešās mērīšanas sekas, kad secinājām, ka cilindra stienītis nav viendabīgs – tā diametrs dažādās vietās atšķirās. Kā arī veicot mērījumus bija grūti precīzi nolasīt mērījuma vērtību (skata leņķa un maņu orgānu īpatnības dēļ katra no mums redzēja rezultātu nedaudz savādāk), kas arī ietekmēja rezultāta precizitāti un radīja lielās atšķirības mērījumu vērtībās.
Tā kā cilindra diametra kļūdu nosaka gadījuma kļūda, aprēķinu rezultātu varētu uzlabot palielinot cilindra diametra mērījumu skaituun precizitāti, tādā veidā tuvinot gadījuma kļūdu sistemātiskajai. Tas ļautu panākt mērīšanas rezultāta minimālo kļūdu.
Secinājām, ka arī ar netiešo mērīšanu nav iespējams iegūt lieluma patieso vērtību, jo tas ir atkarīgs no mērījumiem, kam piemīt kļūdas.
Nosakot cilindra materiālu pēc tā blīvuma, mēs ieguvām 12 iespējamos cilindra materiālus no literatūras, kuru blīvums ir robežās no 6,4g/cm3 līdz 7,3g/cm3. Tas liek secināt, ka zinot tikai cilindra blīvumu, nav iespējams noteikt tā materiālu. Lai noteikt cilindra materiālu vajag vēl kādu noteikumu – materiāla krāsu, cietību.

Autora komentārsAtvērt
Atlants