Vērtējums:
Publicēts: 20.06.2016.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 1.
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 2.
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 3.
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 4.
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 5.
  • Konspekts 'Yersinia pestis un Ebolas vīruss', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Ārstēšana
Patreiz vēl nav izgudrotas zāles priekš Ebolas hemorāģiskā drudža ārstēšanas. Inficētajiem tiek palīdzēts ar slimību simptomiem, bet pret pašu vīrusi ķermenim ir jāčenšās cīnīties pašam. Lai palīdzētu cilvēkiem ārstēties pret šiem simptomiem, parasti tiek sniegta atbilstoša aprūpe. Tiek ietvertas šādas lietas – Tiek kontrolēti intravenozas šķidrumi, lai elektrolīti tiktu sagalabāti atbilstošā līmenī. Tiek izmantotas elpošanas ierīces, lai tiktu uzturēts pietiekams skābeklis organismā, kā arī tiek dotas zāles priekš temperatūra kontrolēšanas. Cenšoties uzturēt asinsspiedienu un ar zāļu palīdzību cenšoties uzturēt asins sarecēšanu. Lietojot antibiotikas pret infekciju. Jāmazina sāpes un jācenšās turēt konkrēto vidi, kur mīt pacients, cik vien tīru iespējams.
Vakcīna Ebolas vīrusam plaši tiek pētīta. ASV Ebolas vīruss tiek pieskatīties kā iespējams bioloģiskais ierocis, sakarā ar šāda tipa draudiem, ASV valdība ir finansējusi līdzekļus priekš tā, lai tiktu izpētīta un izveidota vakcīna pret šo vīrusu.
Pētijumi liecina, ka eksperimentu rezultātā šī vīrusa vakcīna ir izmantota uz primātiem, kas ir bijusi ar pozitīviem rezultātiem, bet pagaidām vakcīnas izmantošana uz cilvēkiem gan vēl nav apstiprināta kā drošs ārstējams līdzeklis (Ebolas vīruss (B)).

Atlants