Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 1.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 2.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 3.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 4.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 5.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 6.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 7.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 8.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 9.
  • Referāts 'Sociālais darbs ar jauno (vientuļo) māmiņu grupu', 10.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Grupu darba nepieciešamība    4
1.1.  Grupas darbības uzsākšana    5
1.2.  Pielietojamās metodes grupu darbā    5
2.  Esošās jauno (vientuļo) māmiņu grupas    7
3.  Secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Prakses laikā, Liepājā, es iepazinos ar 2 organizācijām, kuras sniedz šādus pakalpojumus jaunajām māmiņām. Viena no organizācijām bija “Cerību māja”, kas ir nevalstiska organizācija, kura no ārzemju ziedotājiem un balstoties uz brīvprātības principu piedāvā bezmaksas pakalpojumu jaunajām māmiņām/ vecākiem ar bērniem (visbiežāk- zīdaiņiem). 3 reizes nedēļā šajā organizācijā, speciāli aprīkotās telpās tiek uzņemtas līdz 10 māmiņām/ vecākiem, organizējot nodarbības, kurās tiek skaidrotas tādas lietas, kā- bērniņa pārtika, pārtīšana, pārvadāšana, apģērba izvēle un cita informācija, kas ir būtiska jaunajiem un nepieredzējušajiem vecākiem.
Otrā organizācija - “Sociālo pakalpojumu aģentūra” ir privāta, kuras pakalpojumus pērk Liepājas pašvaldības Sociālais dienests. Šajā gadījumā darbs tiek veikts slēgtā grupā (ar noteiktiem mērķiem, uzdevumiem, dalībnieku skaitu utml.). Pēc Sociālā dienesta novērojumiem par konkrēto ģimeni- ja ir aizdomas par nolaidīgu attieksmi pret bērnu vai arī, lai veiktu vardarbības prevenci- konkrētām ģimenēm daļēji piespiedu kārtā 2 reizes nedēļā, nepieciešams apmeklēt nodarbības, kurās 2 darbinieki semināra- lekciju veidā informē par bērna attīstības īpatnībām, emocionālās piesaistes nepieciešamību un citām saistītām tēmām.

3. Secinājumi
Jaunajām māmiņām, ņemot vērā pieredzes un zināšanu trūkumu, sociālo problēmu atrisināšana izmantojot grupu metodi, rezultātā ar lietderīgāka, nekā darbiniekam nodarbojoties ar katru ģimeni individuāli. Īpaši pozitīvi rezultāti šajā gadījumā tiek sasniegti veidojot savstarpējo komunikāciju un emocionālo piesaisti ar bērnu. Tādejādi ir svarīgi katrā Latvijas pašvaldībā jauno māmiņu grupas, seminārus vai arī praktiskās nodarbības, lai gala rezultātā māmiņām pret bērnu un pārējām grupas dalībniecēm, attīstās piederība un tuvība, kas ir būtisks un dziedinošs sociālā darba resurss.

Autora komentārsAtvērt
Atlants