Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Anarhisms un ekoloģisms', 1.
  • Konspekts 'Anarhisms un ekoloģisms', 2.
  • Konspekts 'Anarhisms un ekoloģisms', 3.
  • Konspekts 'Anarhisms un ekoloģisms', 4.
  • Konspekts 'Anarhisms un ekoloģisms', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Ekoloģisma virzieni:

1. Labējais ekoloģisms. Lauki kā saimniecisks atbalsts. Mūsdienās pastāv ekokonservatīvisms, kas satur romantisku attieksmi pret lauku dzīvi. Koncentrējas uz dabas bagātību, arhitektūras saglabāšana. Tradicionālo vērtību un institūciju saglabāšanu.
2. Kreiso ekosociālisms. Sevšķi saistīts ar galēji kreisajiem. Kā dabas vides iznīcinātāju viedoklis.

Pirmais, kas sevi nodēvē par anarhistu Pjērs Žozefs Prudons. Sabiedrības patiesie likumi nav saistīti ar varu, bet gan rodas no pašas sabiedrības iekšienes. Vara var tikt atlaista, likvidēta. Anarhija ir valdīšanas forma, kurai mēs ar katru dienu tuvojamies.
Prudons lika lielu uzsvaru uz ekonomisko. Privātīpašums ir nelikumīgs, bet neatbalsta komunismu. Ražošana ir būtiska, bet ražošanas līdzekļi nav jāatsavina no īpašniekiem. Daudz sekotāju 19.gs vidū. Anarhismam bija visumā negatīva pieskaņa.

Krievu revolucionārs Mihaels Bokuņins. Iznīcināt ir radoša kaislība – sagraut iepriekšējo. Bokuņins krievu politisks darbinieks. Anarhija iespējama, ja iznīcina visas pastāvošās institūcijas. Viņš bija cēlies no augsti stāvošiem aristokrātiem – pret cara patvaldību. Privātīpašuma tiesības ir nepraktiskas. Uzskata, ka šī diktatūra nozīmē jaunas valsts izveidošanu. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants