Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.01.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Sociālās vajadzības, saskarsmes veidi', 1.
  • Konspekts 'Sociālās vajadzības, saskarsmes veidi', 2.
  • Konspekts 'Sociālās vajadzības, saskarsmes veidi', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Pāru saskarsme. Tā ir saskarsme viens pret vienu, aci pret aci. Tā ir tiešs, “dzīvs” kontakts. Šeit viss ir svarīgs. Īpašu nozīmi iegūst ārējā, redzamā saskarsmes puse. Tāpēc tik svarīgi saskar-smē ir pirmais iespaids un etiķetes jautājumi. Šis saskarsmes veids kļūst īpaši nozīmīgs brīvā tirgus apstākļos, kad individuālā pieeja klientam nosaka sekmes, īpaši mazajā un vidējā biznesā. Pāru saskarsmes piemēri: attiecības starp draugiem, starp studentu un pasniedzēju, starp pircēju un pārdevēju, starp sievu un vīru.

Saskarsmes grupā. Pārsvarā saskarsme norisinās grupās: ģimenē, mācību iestādē, darba kolektīvos. Saskarsmes noteikumu pārzināšana grupās ir sevišķi nozīmīga efektīvu lēmumu pieņemšanā un konfliktsituāciju risināšanā. Katrs cilvēks vienlaicīgi ir daudzu un dažādu grupu loceklis. Īpaši svarīga ir cilvēka mikrovide jeb tuvākā dzīves telpa: ģimene, radinieki, draugi, kaimiņi. Attiecības šajās grupās ir sevišķi nozīmīgas ikvienam cilvēkam, jo vispirms no tām ir atkarīga pašsajūta dzīvē un izvēlētajā profesijā.

Publiskā saskarsme. Tā ir saskarsme ar lielu auditoriju, uzstāšanās lielas auditorijas priekšā. Šajā gadījumā ir svarīgi piesaistīt auditorijas uzmanību un to pārliecināt. Māka uzstāties ir ļoti svarīga dažādās dzīves situācijās. Publiskās saskarsmes piemērs ir lekcija.

Autora komentārsAtvērt
Atlants