Vērtējums:
Publicēts: 18.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Attālināto maksājumu tirgus Latvijā', 1.
  • Konspekts 'Attālināto maksājumu tirgus Latvijā', 2.
  • Konspekts 'Attālināto maksājumu tirgus Latvijā', 3.
  • Konspekts 'Attālināto maksājumu tirgus Latvijā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas Bankas "Rekomendācijas darījumu veikšanai ar elektroniskajiem maksāšanas līdzekļiem"2 precīzāk nosaka bankas un klienta atbildību, izmantojot elektroniskos maksāšanas līdzekļus. Saskaņā ar šajās rekomendācijās noteikto elektroniskā maksāšanas līdzekļa emitents (banka) ir atbildīgs par neizpildītiem vai kļūdaini izpildītiem klienta autorizētiem maksājumiem, ja tie veikti, izmantojot aprīkojumu, ko emitents (banka) autorizējis lietošanai. Tāpat emitents (banka) ir atbildīgs par turētāja neautorizētiem darījumiem, kā arī par kļūdām vai paviršību, ko emitents (banka) pieļāvis, apkalpojot turētāja kontu.
Attālinātie norēķini ir viens no svarīgākajiem mūsdienīgas bankas pakalpojumiem, lai jebkurš klients varētu veikt nepieciešamos norēķinus no jebkuras vietas pasaulē un jebkurā laikā, izmantojot datoru, fiksēto tālruni vai mobilo telefonu. Viena no attālināto norēķinu raksturīgākajām īpašībām ir tā, ka tās ir esošas struktūras papildinājums, nevis kaut kas pilnīgi jauns.
Elektroniski iespējams veikt norēķinus dažādās formās. Katram veidam ir savi drošības aspekti un priekšrocības. Ar Latvijā pieejamo elektronisko norēķinu veidu drošību, jo, tikai zinot, kā pareizi rīkoties konkrētās situācijās, lai iespējami mazinātu risku tikt jebkādā veidā apkrāptiem vai apzagtam, ikviens var justies droši, ja katrs klients domā par savu datu drošību un nepieejamību citām personām.

Autora komentārsAtvērt
Atlants