Vērtējums:
Publicēts: 12.05.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Iekšējā digitālā plaisa', 1.
  • Eseja 'Iekšējā digitālā plaisa', 2.
  • Eseja 'Iekšējā digitālā plaisa', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Digitālo plaisu veido arī cilvēku atrašanās vieta jeb nodala tajos, kuri dzīvo pilsētā, kur interneta piekļuve ir viegli pieejama un arī lētākā un tajos, kuri dzīvo laukos, kur interneta piekļuve ir vai nu vāja, vai arī nav pieejama un, lai to padarītu pieejamu, ir jāšķiras no milzīgas naudas summas.
Digitālo plaisu ietekmē arī tādi faktori, kā rase un dzimums, bet tas galvenokārt attiecas uz Āfrikas, Āzijas un arābu valstīm. Piemēram, arābu valstīs internetu lieto tikai 4% sieviešu. Latvijā šo faktoru ietekme netiek novērota.
Kopumā var teikt, ka digitālās plaisas situācija Latvijā ir diezgan pozitīva, jo piekļuve internetam vidēji Eiropā ~63%, bet Latvijā ~72% un Latvijā ir 4. ātrākais interneta pieslēgums pasaulē. Situācija uzlabotos vēl vairāk, ja pieaugtu iedzīvotāju gribēšana to mainīt- senioriem ir iespēja apgūt datorprasmes, bezdarbniekiem arī- svarīgi ir to izmantot. Ir nepieciešamība nodrošināt mūžizglītību, jo digitālā plaisa ir būtisks kavēklis ceļā uz informācijas un zināšanu sabiedrību!

Autora komentārsAtvērt
Atlants