• Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvela darbā "Dzīvnieku ferma"

     

    Eseja2 Literatūra

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.06.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvel', 1.
  • Eseja 'Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvel', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Sākšu ar to, ka Dž. Orvela pasaka „Dzīvnieku ferma” ir ārkārtīgi līdzīga mūsdienu sabiedrībai un tās dažādajām, lai arī tik ļoti līdzīgajām iekārtām. Mēs nemitīgi cenšamies kaut ko mainīt, bet rezultātā tāpat paliekam pie tā paša, pie iepriekšējā, tikai citādi ietērpta un nodēvēta. Un tāpat mēs turpinām šķendēties par visu tagadējo iekārtu. Tā nu jāatzīst, ka teiciens „viss jaunais ir labi aizmirsts vecais” ir absolūta patiesība.
Dž. Orvela „Dzīvnieku fermā” viss sākās ar dzīvnieku kurnēšanu pret saimniekiem, pret cilvēkiem, jo viņiem šķita absolūti netaisnīgi tas, ka viņi strādā, bet cilvēki, konkrēti, misters Džonss, viņu saimnieks, tikai savāc visus darba augļus, piedevām vēl, nedodot dzīvniekiem pietiekamu barības daudzumu un pietiekami neļaujot atpūsties pēc smagā dienas darba. Protams, reiz tas viss sakāpj, tik tālu, ka sāk briest „revolūcija”. …

Autora komentārsAtvērt
Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Kopīgais un atšķirīgais mistera Džonsa valdīšanas iekārtā un animālismā Dž.Orvela darbā "Dzīvnieku ferma"”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/917696

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.