Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 1.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 2.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 3.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 4.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 5.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 6.
  • Konspekts 'Mācību organizācijas formas', 7.
Darba fragmentsAizvērt

PRAKTIKUMS
Mācību procesa organizācijas forma - praktisku nodarbību cikls (parasti tehnisku mācību iestādē) kādā specialitātē, kādai profesijai nepieciešamās lietpratības, sevišķi prasmju apguvei. Vispārizglītojošā skolā praktikumu organizē vecāko klašu skolēniem fizikā, ķīmijā un citos priekšmetos, saskaņā ar mācību programmu izpildot noteiktu skaitu darbu pēc iepriekš sastādīta plāna. Darbus veic nelielās grupās vai pa vienam. Attīsta skolēnos patstāvību un radošo attieksmi pret darbu
Skolotājs sastāda praktikumu plānu, instrukcijas, norādījumus tā izpildei, kontrolē un palīdz skolniekiem darba izpildei. Praktikumi notiek laboratorijās, darbnīcās, mācību kabinetos, skolas mācību un izmēģinājumu laukā atbilstoši mācību priekšmetu specifikai.

FAKULTATĪVĀS NODARBĪBAS
Fakultatīvās nodarbības ir neobligāti mācību kursi, priekšmeti mācību stundas vai cita rakstura nodarbības, kurās pēc vēlēšanās (izvēles) var piedalīties augstskolas studenti, vidējās speciālās mācību iestāžu audzēkņi, kā arī vispārizglītojošos skolu vecāko klašu skolēni, lai vispusīgi attīstītu savas spējas un dotības, paplašinātu savu redzes loku attiecīgajā teorētiskajās vai praktiskās darbības jomā.
Vispārizglītojošas skolās nodarbības līdzās ārpusklases un ārpusskolas nodarbībām dod skolēniem iespējas atbilstoši savām vēlmēm un interesēm padziļināt zināšanas par attiecīgiem mācību priekšmetiem vai tematiem. Mūsu- Augstskolu un vidējās speciālās mācību plānos nodarbības paredzētas, lai studenti un audzēkņi dziļāk apgūtu atsevišķas disciplīnas, iegūtu papildu specialitāti, pilnīgotu savu vispusīgo un profesionālo sagatavotību. Plašāk ieviestie fakultatīvie kursi par jaunākajām ziņām, tehnoloģijām un mākslas problēmām. Par apgūto fakultatīvo kursu kārto ieskaites vai eksāmenus.

Autora komentārsAtvērt
Atlants