Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Vai priekšmets "civilā aizsardzība" ir nepieciešams?', 1.
  • Eseja 'Vai priekšmets "civilā aizsardzība" ir nepieciešams?', 2.
  • Eseja 'Vai priekšmets "civilā aizsardzība" ir nepieciešams?', 3.
  • Eseja 'Vai priekšmets "civilā aizsardzība" ir nepieciešams?', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Civilā aizsardzība — organizatorisku, inženiertehnisku, ekonomisku, finansiālu, sociālu, izglītojošu un zinātnisku pasākumu kopums, kuru īsteno, lai nodrošinātu reaģēšanu katastrofu gadījumos vai pastāvot katastrofas draudiem, kā arī atbalstītu valsts aizsardzības sistēmas vajadzības, ja noticis militārs iebrukums vai sācies karš. Kas ir katastrofa? Katastrofa ir negadījums, kas apdraud cilvēku dzīvību vai veselību, izraisa cilvēku upurus, nodara materiālos zaudējumus vai kaitējumu videi un pārsniedz skartās sabiedrības spēju novērst sekas ar attiecīgajā teritorijā esošo, reaģēšanā iesaistīto operatīvo dienestu resursiem.
Likuma mērķis ir radīt civilās aizsardzības sistēmu katastrofu pārvaldīšanai, nodrošinot tās darbības tiesiskos un organizatoriskos pamatus cilvēku, īpašuma un vides aizsardzībai katastrofu gadījumos un pastāvot katastrofas draudiem. Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē 1992.gada 15.decembrī pieņemtais civilās aizsardzības likums. Likums Saeimā pieņemts 2006.gada 5.oktobrī.
Tātad, civilā aizsardzība ir darbību kopums, kurš savā mērā nodrošina un veic preventīvos, gatavības un reaģēšanas pasākumus, ka arī seku likvidēšanas neatliekamus pasākumus. Preventīvos pasākumus veic, lai novērstu katastrofas iespēju. Gatavības pasākumus veic, lai sagatavotos rīcībai iespējamo katastrofu gadījumos. Reaģēšanas pasākumus veic, lai ierobežotu vai likvidētu postošos apstākļus un to izraisītās sekas, novērstu vai mazinātu iespējamo kaitējumu cilvēkiem, īpašumam un videi. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants