Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 1.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 2.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 3.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 4.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 5.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 6.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 7.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 8.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 9.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 10.
  • Konspekts 'Administratīvā atbildība', 11.
Darba fragmentsAizvērt

1.Administratīvo pārkāpumu likumdošanas uzdevumi. Administratīvo pārkāpumu likumdošanas uzdevums ir aizsargāt sabiedrisko iekārtu, īpašumu, pilsoņu sociāli ekonomiskās, politiskās un personiskās tiesības un brīvības, kā arī komersantu, iestāžu un organizāciju tiesības un likumīgās intereses, noteikto pārvaldes kārtību, valsts un sabiedrisko kārtību, nostiprināt likumību, novērst tiesību pārkāpumus, audzināt pilsoņus likumu precīzas un stingras ievērošanas garā, ieaudzināt viņos cieņas pilnu attieksmi pret citu pilsoņu tiesībām, godu un pašcieņu, pret sadzīves noteikumiem, apzinīgu attieksmi pret saviem pienākumiem un atbildību sabiedrības priekšā. Šā uzdevuma realizēšanai administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, kāda darbība vai bezdarbība atzīstama par administratīvo pārkāpumu, kādu administratīvo sodu, kāda institūcija (amatpersona) un kādā kārtībā var uzlikt personai, kas izdarījusi administratīvo pārkāpumu.
2.2.Administratīvās atbildības jēdziens.
Adm.atb. ir fiziskas pers. vai amatpersonas ....
Adm.atbildību var piemērot tikai, ja pierādīta vaina, ja šo rīcību regulē tiesību normas.
3.3.Administratīvajai atbildībai raksturīgie principi. Administratīvajā procesā piemēro šādus vispārējos tiesību principus:
privātpersonas tiesību ievērošanas princips, vienlīdzības princips; tiesiskuma princips; tiesību normu saprātīgas piemērošanas princips; patvaļas aizlieguma princips; tiesiskās paļāvības princips; likuma atrunas princips; demokrātiskās iekārtas princips; samērīguma princips; likuma prioritātes princips; procesuālā taisnīguma princips.

4.4.Administratīvā pārkāpuma jēdziens. Par administratīvo pārkāpumu atzīstama prettiesiska, vainojama (ar nodomu vai aiz neuzmanības izdarīta) darbība vai bezdarbība, kura apdraud valsts vai sabiedrisko kārtību, īpašumu, pilsoņu tiesības un brīvības vai noteikto pārvaldes kārtību un par kuru likumā paredzēta administratīvā atbildība.
Administratīvā atbildība par pārkāpumiem iestājas, ja par tiem pēc to rakstura, saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem nav paredzēta kriminālatbildība. Paaugstinātas bīstamības avota īpašnieka (valdītāja) administratīvās atbildības īpatnības var noteikt citos likumos. Persona, kura izdarījusi administratīvo pārkāpumu, ir atbildīga saskaņā ar likumu, kas ir spēkā pārkāpuma izdarīšanas laikā un vietā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants