Vērtējums:
Publicēts: 06.01.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Ieslodzīto personu resocializācija', 1.
  • Eseja 'Ieslodzīto personu resocializācija', 2.
  • Eseja 'Ieslodzīto personu resocializācija', 3.
  • Eseja 'Ieslodzīto personu resocializācija', 4.
  • Eseja 'Ieslodzīto personu resocializācija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

„Latvijā soda progresīvās izpildes sistēma (turpmāk tekstā – LSIK) tika izveidota ar 1994. gada 15. decembra likumu “Grozījumi Latvijas Labošanās darbu kodeksā”. Saskaņā ar LSIK 50.1 panta otro daļu soda progresīvās izpildes sistēmai ir pakļauti visi notiesātie slēgtajos cietumos un daļēji slēgtajos cietumos neatkarīgi no piespriestā soda ilguma. Soda izciešanu uzsāk ar soda izciešanas režīma zemāko pakāpi.
Apstrīdētā norma noteic, ka soda izciešanas režīma zemākajā pakāpē jāizcieš ne mazāk kā viena ceturtdaļa no piespriestā soda, ņemot vērā pirmstiesas apcietinājumā pavadīto laiku. No zemākas pakāpes notiesāto var pārvietot uz režīma vidējo pakāpi, kur jāizcieš ne mazāk kā viena ceturtdaļa no viņam piespriestā soda, bet atlikusī daļa – režīma augstākajā pakāpē.
Tikai no režīma augstākās pakāpes notiesāto var pārvietot uz daļēji slēgto cietumu vai likumā noteiktajā kārtībā pirms termiņa atbrīvot.
Tātad notiesātais, kurš izcietis pusi no piespriestā soda, var tikt pārvietots uz soda izciešanas režīma augstāko pakāpi un var cerēt uz pirmstermiņa atbrīvošanu.”

Autora komentārsAtvērt
Atlants