• Ieskaites jautājumi izvēles kursā "Ievads kriminālajā meklēšanā"

     

    Konspekts4 Tiesības

Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Ieskaites jautājumi izvēles kursā "Ievads kriminālajā meklēšanā"', 1.
  • Konspekts 'Ieskaites jautājumi izvēles kursā "Ievads kriminālajā meklēšanā"', 2.
  • Konspekts 'Ieskaites jautājumi izvēles kursā "Ievads kriminālajā meklēšanā"', 3.
  • Konspekts 'Ieskaites jautājumi izvēles kursā "Ievads kriminālajā meklēšanā"', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Atklātā operatīvā novērošana tās nepieciešamība izmantošanai kriminālmeklēšanā.
Atklātā novērošana ir operatīvās novērošanas paveids, kurš Latvijā līdz ODL pieņemšanai vispār nav lietots. No slepenās novērošanas tas būtiski atšķiras gan pēc saviem mērķiem, gan metodēm. Kā jau pats nosaukums liecina – atklātā novērošana, policijas darbinieks to veic atklāti, tas nozīmē ka par novērošanu zina un viņu redz novērojamais.
Atklātajā novērošanā novērotāja uzdevums ir fiksēt visas novērojamā darbības un personas ar kurām tas tiekas un kontaktējas, kā arī nepieļaut novērojamas personas noziedzīgu un prettiesisku rīcību vai apdraudējumu Atklāto novērošanu var ielietot pret personu, kura tiek turēta aizdomās par nozieguma izdarīšanu vai arī pret apsūdzēto, ja nevar izvēlēties kādu citu drošības līdzekli. Šīs novērošanas mērķis ir atturēt no darbībām, kas varētu traucēt izmeklēšanu.
Šo operatīvās vērošanas paveidu var pielietot arī ar mērķi garantēt novērojamo personu pret apdraudējumiem sakarā ar viņa liecībām vai citām darbībām kriminālmeklēšanā vai kriminālprocesā. Jāpiebilst, ka šādos gadījumos novērošanu var veikt tikai pēc novērojamās personas lūguma, vai ar personas rakstisku piekrišanu. …

Atlants