Vērtējums:
Publicēts: 02.04.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Palīdzošas uzvedības atšķirības mazpilsētā un lielpilsētā', 1.
  • Konspekts 'Palīdzošas uzvedības atšķirības mazpilsētā un lielpilsētā', 2.
  • Konspekts 'Palīdzošas uzvedības atšķirības mazpilsētā un lielpilsētā', 3.
  • Konspekts 'Palīdzošas uzvedības atšķirības mazpilsētā un lielpilsētā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Piemēram, eksperimentā, kurā palīdzoša uzvedība tika mērīta ar situācijas, kurā eksperimentators pazaudē pildspalvu, palīdzību, cilvēki sauca nopakaļ, ka eksperimentatoram ir nokritusi pildspalva, savukārt, vietās, kur dzīves temps ir lēnāks – cilvēki pildspalvu atdeva personīgi (Levine, 2003).
Sociālo lomu un palīdzības teorija runā par to, ka vīrieši ir vairāk tendēti uz vīrišķības izpausmēm, savukārt, sievietes vairāk pauž rūpes un ir orientētas uz ilglaicīgām un tuvām savstarpējām attiecībām. Sievietes palīdzību vairāk sniedz pazīstamiem cilvēkiem, kamēr vīrieši sniedz palīdzību kā pazīstamiem tā arī nepazīstamiem cilvēkiem. Meta analīzes rezultātā tika secināts, ka pastāv dzimumatšķirības palīdzošā uzvedībā. Kopumā vīrieši palīdz vairāk nekā sievietes, un sievietes saņem vairāk palīdzības nekā vīrieši (Eagly, Alice H.; Crowley, Maureen, 1986).
Nozīmīgākais prognozētājs palīdzošai uzvedībai ir iedzīvotāju blīvums konkrētajā vietā. Iedzīvotāju blīvums ir daudz nozīmīgāks prognozētājs palīdzošai uzvedībai nekā noziegumu skaits, dzīves temps, ekonomiskā situācija vai ekoloģiskie stressori, tādi kā trokšņi un gaisa piesārņojums (Levine, 2003).

Autora komentārsAtvērt
Atlants