Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.07.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 1.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 2.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 3.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 4.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 5.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 6.
  • Konspekts 'Starptautiskās privātās tiesības ', 7.
Darba fragmentsAizvērt

1.Kas ir starptautisko privāto tiesību (SPrT) regulēšanas priekšmets?
SPrT regulēšanas priekšmets ir civiltiesiskās attiecības ar ārvalsts elementiem (elements – subjekts, objekts un juridiskais fakts). SprTiesībām I specifisks regulēšanas priekšmets, juridiski to nevar uzskatīt par īpašu tiesību sistēmu.
2.kādas attiecības aplūko SPrT? Aplūko transteritoiālās (t.i. tādas, kas ir ārpuss kādas vienas valsts robežiem) straptautisko privāto tisību subjektu attiecības, kopumā veidojot starptautisko civilo apmaiņu. Parasti izšķir diva veidas tiesību grupas, kuas aplūko st.pr.ties. pirmā ir – ekonomiskās, saimnieciskās, zinātniski-tehniskās un kultūras attiecības, daļā, kuru skar st.p.tiesību normas. Otrā – attiecības, kur iesaistītas ārvalstu personas, kas skar viņu mantiskās un personiskās (nemantiskās), ģimenes, darba un citas civiltiesiskā rakstura tiesības.
3.kas ir kopīgs un kas ir atšķirīgs SPrT unSPT?
Kopīgs: a) abas tieši radās starptautisko attiecību pamatā; b) kopīgs mērķis – radīt tiesiskus nosacījumus starptautiskai sadarbībai dažādās jomās
Atšķirīgais: a) atšķiras pēc regulējamo attiecību satura: SPT regulē galvenokārt starpvalstu attiecības, bet SPrT – civiltiesiskās attiecības dažādās to jomās starp ārvalstu elementiem vai arī attiecības, kur ārvalstu elements ir iesaistīts. b) Pēc subjektiem: SPrT galvenie subjekti ir fiziskās un juridiskās personas, bet SPT – valstis, nācijas, st.oganizācijas, valstiskie veidojumi c) Pēc tiesību avotiem: SPT galvenais avots ir starptautiskie līgumi, bet SPrT – katras valsts nacionālās likumdošanas akti.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants