Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Referāts 'Organizācijas kultūra uzņēmumā', 1.
  • Referāts 'Organizācijas kultūra uzņēmumā', 2.
  • Referāts 'Organizācijas kultūra uzņēmumā', 3.
  • Referāts 'Organizācijas kultūra uzņēmumā', 4.
  • Referāts 'Organizācijas kultūra uzņēmumā', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Var teikt, ka organizācijas darba efektivitāte tiek panākta, pamatojoties uz autoritāru vadības stilu, darbinieki tiek turēti pastāvīgā saspringumā, jo saistībā ar katra konkrētā darbinieka sfēru, viņam var tikts uzdoti jebkurā brīdī jautājumi, uz kuriem jāprot atbildēt. Gadījumos, kad darbinieks nespēj atbildēt, viņš tiek nostādīts situācijā, ka nepietiekami ir kompetents savā sfērā.
Visus svarīgākos jautājumus un idejas struktūrvienību vadītāji apspriež ar uzņēmuma vadību, ļoti retos gadījumos svarīgi lēmumi tiek pieņemti patstāvīgi. Līdz ar to vadība ir lietas kursā par visu, kas notiek organizācijā.
Var teikt, ka organizācijā tiek ieturēta liela varas distance, - vadība nekad nepiedalās darbinieku organizētajos pasākumos, darbinieki pret vadību attiecas ar lielu respektu un nejūtas atraisīti vadības klātbūtnē.
Kā raksta V.Reņģe savā grāmatā „Mūsdienu organizāciju psiholoģija”- darbinieki lēmumu pieņemšanā netiek iesaistīti, no viņiem tiek ievākta tikai nepieciešamā informācija un atskaites par paveikto darbu, tiek veikta stingri kontrolēta uzdoto rīkojumu izpilde.
Kā piemērotāko organizācijas „XXX” kultūras raksturojumu var minēt K.Levina eksperimentos pierādīto secinājumu, ka „autoritārais vadības stils nodrošina augstu darba efektivitāti, bet rada nelabvēlīgu psiholoģisko klimatu” [1;107].

Autora komentārsAtvērt
Atlants