Vērtējums:
Publicēts: 17.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 1.
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 2.
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 3.
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 4.
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 5.
  • Referāts 'Vides piesārņojuma veidi', 6.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Vides piesārņojums un tā ietekme   
  Piesārņojuma un kaitīgo iedarbību veidi   
  Fizikālais piesārņojums   
  Radiācija   
  Troksnis   
  Mazgāšanas līdzekļu ietekme uz vidi   
  Ūdens piesārņošana   
  Atmosfēras piesārņošana ar radioaktīvām vielām   
Darba fragmentsAizvērt

Vides piesārņojums ir jebkuras vielas, fizikālo faktoru enerģijas, ka arī mikroorganismu iekļūšana dabā tādā daudzumā, kas izraisa izmaiņas dabas komponentu sastāvā vai atstāj negatīvu ietekmi uz cilvēkiem, floru un faunu.

Cilvēka saimnieciskās darbības rezultātā vidē ir notikušas organismiem nelabvēlīgas izmaiņas. Piemērām, cilvēks daļu atkritumu pats vairs nespēj iznīcināt vai ievadīt vielu dabiskajā apritē. Pieaugot iedzīvotāju skaitam uz planētas, palielinās arī piesārņojuma daudzums. Daba vairs nespēj neitralizēt visas atkritumvielas, no kuram var ciest dzīvie organismi. Piesārņojuma ietekmē samazinās lauksaimniecības produkcijas daudzums un cieš tās kvalitāte, kā arī pasliktinās dzeramā ūdens un gaisa īpašības.
Mazās koncentrācijas piesārņotāji ekosistēmu neietekmē, un, piesārņošanas avotam izsīkstot, tā var pamazām attīrīties. Turpretī lielās devās piesārņojums iedarbojas ļoti nelabvēlīgi. Tas ietekmē ekosistēmas pamatfunkcijas (organisko vielu producēšanu, transportēšanu un organisma vielu mineralizēšanu) un izmaina tās struktūru pavājinās ekosistēmas pašregulēšanās mehānisms, samazinās sistēmas pretošanās spējas; ja pārāk liels, ekosistēma iet bojā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants