Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Mediju tiesības un atbildība pret sabiedrību', 1.
  • Eseja 'Mediju tiesības un atbildība pret sabiedrību', 2.
  • Eseja 'Mediju tiesības un atbildība pret sabiedrību', 3.
  • Eseja 'Mediju tiesības un atbildība pret sabiedrību', 4.
  • Eseja 'Mediju tiesības un atbildība pret sabiedrību', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienu sabiedrības ikdiena vairs nav iedomājama bez masu mediju izmantošanas. To ietekme laika gaitā ir tā palielinājusies, ka var uzskatīt, ka tie lielā mērā veido arī mūsu dienaskārtību. Tāpēc sevišķi svarīgs ir jautājums par mediju atbildību pret sabiedrību. Taču jāņem vērā, ka lai sniegtu sabiedrībai kvalitatīvu informāciju, medijiem ir vajadzīgi ne tikai pienākumi, bet arī tiesības. Šo tiesību nodrošinājumu lielā mērā nodrošina dažādi likumi, kas saistās ar preses brīvību.
Rakstnieks Kārlis Skalbe, diskutējot par šo jautājumu, esot uzsvēris : „Brīva prese ir demokrātijas ieguvums. Preses brīvība ir ieguvums, kas jānosargā taisni politiskajai demokrātijai, jo tikai zemēs, kur valda pilsoniskā demokrātija, ir patiesi nopietna preses brīvība. (..) Šo demokrātisko ieguvumu mēs esam nodevuši mūsu demokrātiskās valdības rokās”.
Taču preses izdevumu un žurnālistu vajāšana turpinājās. E. Blanks par to rakstīja : „Mums jāuzstāda kategoriska prasība par preses administratīvās vajāšanas pārtraukšanu. (..) Prese ir cīņas ierocis, un kā tādam tai vajag būt asai. (..) Rupji pātagas cirtieni latviešu presei un viņas darbiniekiem var sniegt tikai negatīvu iespaidu.” – tālāk norādot, ka neatkarīgās Latvijas redaktorus uz Krievijas likumu pamata tiesājot vecās krievu tiesas skolēni.

Autora komentārsAtvērt
Atlants