Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Globalizācijas ekonomiskie aspekti', 1.
  • Konspekts 'Globalizācijas ekonomiskie aspekti', 2.
  • Konspekts 'Globalizācijas ekonomiskie aspekti', 3.
  • Konspekts 'Globalizācijas ekonomiskie aspekti', 4.
  • Konspekts 'Globalizācijas ekonomiskie aspekti', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Globalizācija ir likumsakarīgs un objektīvs pasaules ekonomisko, tiesisko, sociālo, politisko, etnisko, reliģisko, psiholoģisko u. c. procesu mijiedarbības galarezultāts, kad notiek visu pasaulē noritošo procesu nacionālo mērogu pāraugšana globālajos mērogos un veidojas visaptveroša starptautiska sistēma. Mūsdienās globalizācija ietekmē gandrīz visu valstu vietējo politiku un attiecības ar ārvalstīm. Globalizācija ietver sevī preču un pakalpojumu, kapitāla, naudas un iedzīvotāju plūsmu starp valstīm un ir balstīts uz jauno tehnoloģiju attīstību. Globalizācijas pozitīvie aspekti pasaules ekonomikā:
stabilāka ekonomikas attīstība;
pārorientācija no produkcijas ar mazu un vidēju pievienoto vērtību masveida ražošanas uz kvalitatīvāku, specializētu produkciju un pakalpojumiem;
preču un pakalpojumu apmaiņa;
konkurences palielināšanās;
starptautiski saskaņoti biznesa pasākumi
brīva un ātra komunikācija neatkarīgi no atrašanās vietas
Globalizācijai ir arī negatīvas iezīmes: bagātie kļūst bagātāki, bet nabagie kļūst vēl nabagāki; cilvēku darbu aizvietos tehnoloģijas; cilvēku pieaugošā migrācija.
Globalizācijas process ved uz pasaules vienādošanu ar mērķi nostiprināt un paplašināt valdošā grupējuma vispasaules varu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants